Albánie a Makedonie
(9/2007) Balkánská výprava do zemí dosud nenavštívených. Přes Makedonii a pohoří Gramoz k Jónskému moři a potom Albánie od jihu k severu.

Napříč Slovenskem na Ukrajinu
(7/2007) Krátké putování po zemi našich východních sousedů začalo vlastně už v březnu v Nitře a nakonec skončilo až v ukrajinském Užhorodu.

Londýn a jižní Anglie
(3/2005) Radka toužila vidět Londýn a já jsem se tam rád po šesti letech vrátil. Kromě metropole jsme navštívili i Windsor a Stonehenge.

Podgora a Čaklje
(8/2003) Klasická oddechovka v Chorvatsku. Návštěva Plitvických jezer, pobyt na skvělé riviéře v Čaklje a krátký výlet do Bosny.

Sicílie a Liparské ostrovy
(7/2002) Lenošení na severosicilském pobřeží nedaleko městečka Falcone. Výlet na Liparské ostrovy a pod Etnu do Taorminy.

ostrov Šolta
(8/2001) První opravdový odpočinek a příjemné lenošení u moře. S přítelkyní Radkou to byla naše první společná dovolená.

Balkán: z Istrie až do Černé Hory
(7/2000) Poprvé v Chorvatsku a hned na téměř všech důležitých místech. Naše cesta nás zavedla až na jih do Černé Hory.

Rakousko: zatmění Slunce
(8/1999) Pozoruhodný přírodní úkaz jsem se vydal pozorovat do rakouské solné komory do okolí Hallstattu a jezera Grundlsee.

Londýn
(6/1999) Londýn křížem krážem od Greenwiche přes Tower bridge, Big Ben, Whitehall, Picadilly, Wembley až po Windsor.

Velká skandinávská cesta
(8/1998) Velký okruh skaninávskými zeměmi. Přes Finsko až na Nordkapp, potom napříč Norskem na jih a přes Švédsko a Dánsko domů.

Pobaltí
(8/1998) Cesta vstříc Skandinávii přes Litvu, Lotyšsko a Estonsko do Ruska, návštěva Petrodvorce a Sankt Peterburgu.

Středomoří
(5/1997) Návrat lodí z Izraele vedl přes Kypr na řecké ostrovy Rhodos a Patmos, odtud do Athén, Korinthu a Patrasu.

Jižní Amerika
(8-9/2008) Druhá výprava za Atlantik a vůbec moje první cesta na jižní polokouli. Během necelého měsíce byla navštívena Brazílie, Argentina, Paraguay, Bolívie, Peru a Chile.

Střední Amerika
(2/2004) První výprava za Atlantik. Společně se spolucestovatelem Michalem jsme stanuli na vytouženém kontinentu a postupně bylo navštíveno Mexiko, Kostarika a Panama.

Istanbul podruhé
(12/2002-1/2003) Návrat do úžasného města na rozhraní Evropy a Asie. Výlet na Princovy ostrovy v Marmarském moři a oslava Silvestra.

Hong Kong a Macao
(4/2001) Cestu po jihovýchodní Asii jsme si prodloužili krátkým výletem do bývalé britské resp.portugalské kolonie na východočínském pobřeží.

Indočína
(2-4/2001) Téměř dvouměsíční putování po jihovýchodní Asii. Velký okruh přes Thajsko, Laos, Vietnam a Kambodžu. Zatím nejdelší výprava.

Istanbul
(11/1999) Krátký, neplánovaný, ale o to úžasnější výlet do města, které je nazýváno Branou Orientu. Skvělý výlet po Bosporu.

Spojené Arabské Emiráty a Omán
(3/1999) Arabský poloostrov mě lákal již dlouho, a tak jsem využil možnost prodloužit si návrat ze Srí Lanky návštěvou dalšího zajímavého koutu naší planety.

Srí Lanka
(2-3/1999) Ostrov slonů a koření byl skvělým útočištěm před zimním evropským nečasem. Výprava k budhistickým chrámům a čajovým plantážím.

Izrael
(5/1997) Moje první mimoevropská země si mě naprosto získala a Jeruzalém dodnes považuji za jedno z nejúžasnějších míst na Zemi.

Tunisko
(10/2003) Třetí cesta do severní Afriky, tentokrát s cestovkou do Sousse, na výlet do pouště, jinak na vlastní pěst všemi směry.

Marokem na Západní Saharu
(10-11/2000) Maroko křížem krážem, od Atlantického pobřeží k pouštním dunám, podhorským ksarům i starobylým medinám.

Egypt
(5/1997) Velký okruh Egyptem vedl z Káhiry přes západní oázy do údolí Nilu a odtud až do Asuánu a Abu Simbelu.